مقاله های مرتبط با فضای مجازی- آموزش مجازی سرآمد

با عنایت به سرعت پیشرفت فضای مجازی ،با مطاله مقاله ها زیر خود را به روز نمایید

10 نکته ضروری در راه اندازی و استفاده از وب کنفرانس
 10 نکته ضروری در راه اندازی و استفاده از وب کنفرانس

10 نکته ضروری در راه اندازی و استفاده از وب کنفرانس

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نکات ضروری در استفاده از وب کنفرانس
راه اندازی وب کنفرانس Web conference

نکات ضروری در هنگام استفاده از نرم افزار وب کنفرانس (Web conference) در دوره های آموزشی

وب

کنفرانس به طور رو به رشدی به گزینه ای مناسب جهت کسب و کار و اجرای دوره های آموزشی در دانشگاه ها و موسسات آموزشی تبدیل شده است البته این نرم افزار وب کنفرانس از طریق نرم افزار آموزش مجازی LMS سرویس های لازم را به دانشگاه ها میدهد که می خواهند در وقت و پول صرفه جویی کنند و احتیاجی به سفر کارمندان به سراسر جهان جهت شرکت در جلسات نیست در واقع نیاز به حضور فیزیکی در جلسات نیست.
بعضی اوقات کارآمد ترین روش رسیدگی به احتیاجات فراگیران در یک دوره آموزشی اجرای یک جلسه همزمان و آنلاین و آموزش آنلاین یا جلسات آنلاین می باشد تا به این وسیله مشکلات یادگیری آنها حل گردد. این جلسات احتیاج به برنامه ریزی دقیق دارند مانند سیستموب کنفرانس (Web conference) که با یک ابزار مانند Adobe Connect فورا کلاس آموزش را به نمایش می گذارد.


درادامه نکاتی اساسی در ارتباط با بهره وری از سیستم وب کنفرانس ذکر شده است که به بیان آن می پردازیم:
1. تعیین اهداف و انتظارات برای جلسه و دوره یادگیری ابزار بسیاری از موفقیت ها در آموزش می باشد یک رویداد آنلاین نیاز به آماده سازی دقیق و برنامه ریزی دارد. اول، با انتظارات و اهداف شما برای دوره اموزشی اشنا شوید، با پاسخ دادن به سؤال هایی مانند این میگویم: «من، دانش آموزان و دیگر کاربران باید تا انتهای جلسه چه کاری را انجام دهیم ؟» «با توجه به اینکه فقط فایلهای پاورپوینت و PDF به راحتی قابل مشاهده هستند در Adobe Connect ، چه برنامه ای برای ارائه انواع دیگر محتواهای اموزشی در نظر بگیرم ؟ " " من چه نوع مشارکت از همه در طول این جلسه انتظار دارم؟ "" آیا برای دانشجویان ناشنوا یا کم شنوا در کلاس درس حضور دارند و برای انها چه امکاناتی باید در نظر گرفت؟ " دوم، آیا شما در حال یادگیری ویژگی های سیستم وب کنفرانس و شرایط سیستم برای استفاده اولین بار از سیستم و شرایط استفاده با آنها آشنا هستید؟ ابزار را با توجه به فعالیت خود بررسی کنید. بهترین نرم افزار ویدیو کنفرانس و طراحی آموزشی TLS را فناوری علمی تیم ها می توانند شما را با طراحی از فعالیت های خود و همچنین با آموزش ابزار مانند کمک نرم افزار Adobe Connect از طریق یک به یک یا مشاوره در گروه های کوچک.


2. برای شروع بسته به سطح راحتی خود با تکنولوژی انتخاب کنید که شما را به اهدافتان نزدیک کند. به عنوان مثال، اگر شما با مدیریت صوتی برای شرکت کنندگان خود راحت نیستید، می توانید از طریق چت برای ارسال سوالات یا ارائه نظرات استفاده کنید.

نکات ضروری در استفاده از وب کنفرانس
راه اندازی وب کنفرانس web conference


3. محل برگزاری و شرایط اطراف شما می تواند تاثیر به سزایی بر کیفیت جلسه و دوره آموزشی بگذارد. به طور کلی، ارائه در یک اتاق یا دفتر کوچکتر، کیفیت صدا را بهتر خواهد کرد. اگر شما در مورد استفاده از وب کنفرانس در یک محیط کلاس درس برنامه ریزی داشته باشید. می توانید با تیم پشتیبانی فنی و فناوری تماس داشته باشید و از انها تقاضای کمک کنید. آنها می توانند در مورد تنظیم اتاق و محل برگزاری دوره به شما کمک کنند و به شما مشاوره ای دهند.


4. برای برگزاری کلاس مجازی خود ابتدا ظرفیت و تعداد افراد شرکت کننده را در نظر بگیرید و در بعضی مواقع کیفیت دوره آموزشی و جلسه به تعداد شرکت کنندگان ان بستگی دارد. گروه های کوچکتر، بین 6 تا 10 نفر، ایده آل ترین تعداد برای برگزاری جلسات غیر رسمی و همکاری است. یک گروه بزرگتر نیاز به یک رویکرد دقیق تر و هدایت بسیار بیشتری دارد که در آن فقط 1-2 نفر در حال ارائه و کنترل ابزارهای اشتراک گذاری صوتی و تصویری هستند.

5. استفاده از یک میکروفون با کیفیت و یک اتصال به اینترنت سریع و استفاده از یک هدست با کیفیت و USB ، برای اجرا هر جلسه وب کنفرانس ضروری است. با استفاده از هدست USB، به جای میکروفن و بلندگوهای داخلی کامپیوتر شما، بازخورد صوتی و صدای پس زمینه را به حداقل برسانید. و همچنین فاصله شما با میکروفون را حفظ می کند. اتصال به اینترنت پر سرعت، ترجیحا کابلی و پهنای باند بسیار مهم است، به ویژه در هنگام استفاده از ویژگی های شایع در ابزار وب کنفرانس است.


6. استخدام یک همکار یا یک راهنما برای راه اندازی سیستم وب کنفرانس در صرفه جویی زمان به شما کمک می کند. از یک همکار و یا حتی یک دانشجوی در جلسه بخواهید که به شما در انجام کارهایی مانند شروع ضبط و سوالات فنی مربوط به آینده وب کنفرانس کمک کنند.

نکات ضروری در استفاده از وب کنفرانس
راه اندازی وب کنفرانس web conference


7. شرایط تمرین و برنامه ریزی برای افراد کاربر فراهم کنید. به خودتان، دانش آموزان و مهمانان یا همکاران تان فرصت بدهید تا خود را به محیط وب کنفرانس وفق دهند. چند روز قبل از جلسه رسمی و شروع دوره وبینار را باز کنید. یا برنامه Q & A غیررسمی را که طی آن دانش آموزان می توانند وارد سیستم شوند، به ابزارهایی که در طول جلسه برنامه ریزی شده استفاده می کنند، دسترسی پیدا کرده و از هر سوالی که ممکن است در مورد استفاده از ابزار داشته باشند، سوال کنند. برای داشتن پرسش و پاسخ غیر حضوری با مهمان یا همراه خود از رایانه محل برگزاری و سخت افزار (یعنی هدست، میکروفون، وب کم) که برای جلسه برنامه ریزی شده استفاده کنید. شما همچنین می توانید از این فرصت برای بررسی مطالب جلسه، اختصاص دادن وظایف و بارگذاری هر گونه محتوای یا اسلایدها استفاده کنید.


8. درباره وب کنفرانس ، قوانین برای برقراری ارتباط ایجاد کنید. انتظارات خود را برای چگونگی جلسه را بیان کنند و اجازه دهید دانش آموزان خود شان تصمیم بگیرید پرسش های خود را مطرح کنند . آنها باید بدانند چطور می خواهید زمانی که که آنها یک سوال داشته باشند به سوال آنها پاسخ دهید. آنها باید بدانند که سوالات و نظرات را به صفحه چت ارسال کنند یا اینکه به آنها دسترسی صوتی داده شود تا صحبت کنند.


9. ارسال یک ایمیل یادآوری به تمامی افرادی که قرار است در جلسه وب کنفرانس شرکت کنند اعم از دانش اموزان و همکاران به آنها کمک می کنند تا با آمادگی و اگر به سیستمی اضافی برای اجرای دوره لازم است فراهم کنند . بسیاری از سیستم های وب کنفرانس مانند Adobe Connect یک رابط بررسی سیستم را ارائه می دهند که به کاربران کمک می کند تا تایید کنند آیا آنها نیازهای سیستمی مورد نیاز را برآورده می کنند یا اینکه برای دستیابی به جلسه موفقیت آمیز نیاز به نرم افزار یا افزونه اضافی لازم است.


10. جلسه خود را نقد و بررسی کنید. تنها با ضبط جلسه می تواند یک منبع با ارزش برای دانش آموزان پس از پایان جلسه داشته باشید، اما شما همچنین می توانید از آن به عنوان ابزاری برای ارزیابی فعالیت خود در جلسه استفاده کنید. با بررسی فایل ضبط شده ، می توانید تعیین کنید که جلسه چه میزان نسبت به آنچه انتظار می رفت و با اهداف شما نزدیک بود و کیفیت جلسه خود را بسنجید. مرور و بازبینی برنامه وب کنفرانس به شما در تنظیم جلسه بعدی کمک می کند.

منبع:پافکو

https://pafcoerp.com/-%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%85-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-/articleid/312/%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%88%d8%a8-%da%a9%d9%86%d9%81%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%b3


جستو خبر ومقاله

person

جستجو دوره