مقاله های مرتبط با فضای مجازی- آموزش مجازی سرآمد

با عنایت به سرعت پیشرفت فضای مجازی ،با مطاله مقاله ها زیر خود را به روز نمایید

تعریف آموزش مجازی LMS چیست ؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

موفقیت آموزش الکترونیکی صرفاً در گرو خرید نرم افزار lms و متعاقب آن راه اندازی سیستم lms نمی باشد و همواره وجود محتوای الکترونیکی مناسب در سامانه LMS از اهمیت بالایی

برخوردار است. از اینرو خریداران سامانه آموزش مجازی قبل از آنکه اقدام به انتخاب نرم افزار آموزش مجازی LMS نمایند می بایست با تولید کنندگان محتوای الکترونیکی وارد مذاکره شوند و بدانند که عدم مدیریت محتوای آموزش مجازی از مهمترین موانع آموزش الکترونیکی تلقی می شود.

معرفی سیستم آموزش الکترونیکی
تعریف آموزش مجازی


روش آموزش الکترونیکی


آموزش مجازی متدهای آموزشی حال حاضر را کامل می‌کند و در بعضی از مواقع جایگزین آن می‌شود. یکی از کاربردهای اصلی آموزش الکترونیکی در یک نگاه ، آموزش ترکیبی به معنی استفاده بیش از یک رسانه در امر آموزش است که از این مواقع می‌توان به ترکیب آموزش توسط مدرس و ابزارهای بر اساس وب اشاره کرد که گرچه با این متد، سیستم آموزش الکترونیکی جایگزین آموزش حال حاضر نمی‌شود، بلکه آن را کامل می‌کند. هرچند که در موارد بسیاری نرم افزار آموزش الکترونیکی به‌تنهایی می‌تواند پاسخ‌گوی احتیاجات آموزشی باشد.

در قرن نخست تنها موردی که شما را می‌تواند از بقیه رقیبانتان جلوتر بیندازد، فراگیری را سریع‌تر است. هم‌زمان با تحولات و تغییرات گسترده ای که در جهان به‌وجود آمده است، نظرات اندیشمندان نسبت به آموزش و یادگیری نیز تغییراتی داشته است. در گذشته برای آموزش کلمه training را به‌کار می‌بردند. در سیستم آموزش سنتی چون مبنای کار در آموزش ‌دادن همراه بوده است، بنابراین آموزش به‌صورت الزامی، تنبیه و با زور همراه بوده و در پی آن افت تحصیلی چه در کلاس درس و چه در خارج از کلاس را به همراه داشته است، اما در learning چون بنا به خواسته خود فرد است که یاد بگیرد، همراه با عملکرد بالایی است. در ۱۹۹۵ شرکت IBM واقع در ژاپن بخش آموزش منابع انسانی خود را از نام Training به education تغییر نام داد.


اکنون بررسی بین سیستم آموزش سنتی وانواع سیستم های آموزش الکترونیکی داشته باشیم؟


۱) در مقایسه با آموزش سنتی، انواع یادگیری الکترونیکی دارای جذابیت بیشتری است و رغبت و انگیزه بیشتری را در دانش‌آموز ایجاد می‌کند. برای یادگیری.
۲) در آموزش سنتی، معمولاً تمام شاگردان باید در یک زمان معین حجم مشخصی از مطالب درسی را یاد بگیرند در حالیکه در آموزش الکترونیکی هر شاگرد مجاز به پیش‌روی با سرعت خاص خود است.
۳) در آموزش الکترونیکی، نقطة مرکزی و محوری چگونگی ارائه درس شاگرد است نه معلم و دروس براساس سطح توانایی شاگرد ارائه می‌شود.
۴) مواد آموزش الکترونیکی می‌توانید اثربخشی آموزش را افزایش بخشد، زیرا آنها موادی هستند که به خوبی مورد ارزشیابی، بازنگری، اصلاح و تولید مجدد و انبوه قرار می‌گیرند.

معرفی سیستم آموزش الکترونیکی
تعریف آموزش مجازی


بر عکس کلیه متد های سنتی آموزش، تعامل در سامانه آموزش الکترونیکی با بهره گیری از تمامی ابزارهای دیداری ، شنیداری و انیمیشن در شکل یک تجربه واحد، محتوای آموزشی کاملا گویا و آنلاین را به فراگیران ارائه میکند.ازدیگر موقعیت های ویژه این سیستم برداشتن مرزهای جغرافیائی و ارائه سیستم آموزشی کاربردی و منصفانه برای کلیه مخاطبان این دوره در اکثر جاهای جهان و همچنین کاهش هزینه های نشر و توزیع محتویات آموزشی میباشد. همچنین سامانه آموزش مجازی ،آموزش همزمان و هماهنگ با سرعت یادگیری فراگیر را ارائه می نماید.آن دسته از فراگیران که از استعداد مناسب تری برخوردار میباشند میتوانند با سرعت بیشتری دوره ها و مراحل آموزش ارائه شده را طی کند و نیز آنهایی که توان و آمادگی کمتری دارند میتوانند متناسب با سرعت یادگیری خود و جدا از هرگونه اضطراب مطالب آموزشی را یادگیرند.

اهداف کلی سیستم آموزش الکترونیکی LMS


• کاهش هزینه های رفت و آمد
• کاهش وقتی که برای آموزش در خارج از سازمان صرف میشود.
• بهبودی و سرعت در انجام وظایف شغلی
• رسیدن به بازدهی بهتر
• در دسترس بودن آموزش در هر موقعیت جغرافیایی
• آموزشی مرتبط، موثر و جذاب

معرفی سیستم آموزش الکترونیکی
تعریف آموزش مجازی


مزایای مهم آموزش الکترونیکی

امروزه با پیدایش آموزش الکترونیکی دیگر تصورات گذشته راجع به آماده سازی جا ومکان برای تحصیل وآموزش از بین رفته است امروزه با به روی کار آمدن دانشگاهها و مراکز نرم افزار آموزش مجازی LMS دیگر احتیاجی به ترک منزل و هزینه گزاف برای مسافرت و اسکان نیست و هر شخص در هر جا می تواند از این امکانات بهره بیرد علاوه بر آن ، ساعات شروع و پایان کلاسها مقرر نیست و دانشجویان در هر وقتی می توانند در سر کلاس حاضر شوند. یکی از نکات اساسی که در این نوع آموزش مطرح است آزادی عمل در انتخاب موضوع وسر فصلهای مورد علافه افراد است
به طور کلی می توان مزایای سیستم آموزش مجازی را به صورت زیر بر شمرد:


۱) عدم نیاز به حضور فیزیکی استاد در کلاس درس:


از آنجا که در این نوع آموزش تمامی ارتباطات از طریق اینترنت انجام می شود لزومی به حضور فیزیکی مدرس و فراگیر در کلاس نیست .در کلاس مجازی تنها کافی است مدرس یا فراگیر از طریق یک کامپیوتر از خانه یا نزدیک ترین محل متصل به اینترنت به دانشگاه مجازی متصل شوند این امر خود سر منشأ مزایت های دیگری است چرا که با این اوصاف دیگر احتیاجی به صرف هزینه برای ساختمان سازی آموزشی نخواهد بود . از سوی دیگر در شهرهای بزذگ منجر به کمتر شدن رفت و آمد درشهر وکاهش ترافیک شهری وآلودگی هوا می شود.


۲) عدم کلاس درس به زمان خاص:


هر چند که این سیستم آموزشی از تکنولوژی های کنفرانس از راه دور و مانند آن که احتیاج به حاضر شدن در پشت کامپیوتر در وقت مشخص دارد پشتیبانی می کند اما بخش بزرگ این سیستم استوار بر دروسی است که هر زمان فراگیر اراده کند می تواند به سایت آموزش متصل شود و دروس را دریافت کند این سیستم برای اشخاص شاغل که زمان آزاد کمی برای تحصیل دارند کاملا مطلوب است.


۳) کیفیت بالای ارائه دروس :
در آموزش سنتی درس توسط یک مدرس ارائه می شود که این امر نامطلوب است، زیرا که کیفیت مطالب تدریس شده در کلاس به فاکتورهای زیادی مانند وضعیت روان مدرس ، گرما و سرمای محیط کلاس و … که می توانند تاثیر منفی به سزایی داشته باشند بستگی دارد ولی در آموزش آنلاین این مشکلات وجود ندارد . در این نوع آموزش دروس توسط تیم های حرفه ای آماده می شوند وبا استفاده از تکنولوژی های به روز و متنوع چند رسانه ای به شکل مطلوبی ارائه می شوند

معرفی سیستم آموزش الکترونیکی
تعریف آموزش مجازی


بهره بری از آموزش الکترونیکی در عصر جهانی شدن در کشوری که با افزایش بی رویه جمعیت مواجه بوده است و این جمعیت در نقاط مختلف شهری و روستایی پراکنده اند و ساختن کلاس درس برای آنها بسیارگران و وقت گیر است می تواند خیلی مفید باشد. اما باید بدانیم که برای انجام هر کارجدید باید پیش نیاز های آن را فراهم کرد که موارد زیر نمونه هایی از این پیش نیاز ها می باشند :
– ایجاد نگرش مثبت به استفاده از رایانه در میان تمام اقشار جامعه به ویژه دبیران, دانش آموزان و اولیا آنها
– تجهیز مدارس به رایانه جهت بهره وری از آموزش الکترونیکی در مدارس و ایجاد تسهیلات برای دبیران و دانش آموزان جهت خرید رایانه
– ایجاد زیر ساخت اینترنتی لازم برای انتقال داده های دیجیتالی و فرآورده های چند رسانه ای صوتی و تصویری

شرکت پافکو، مفتخر است تا چنانچه در هر یک از موارد ذیل در حوزه سامانه یادگیری الکترونیکی و آموزش الکترونیکی نیاز به مشاوره دارید، مشاوره رایگان (Free Consultation) ارائه دهد:

  • کاربردهای "یادگیری الکترونیکی" و شیوه نصب و راه اندازی "سامانه آموزش الکترونیکی"
  • دموی "سیستم آموزش الکترونیکی" و قیمت "سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی"
  • ویژگیهای "آموزش الکترونیکی" و فروش "سامانه یادگیری الکترونیکی"
  • راجع به "مقاله آموزش الکترونیکی" و خرید "سیستم یادگیری الکترونیکی"
  • راجع به "تاریخچه آموزش الکترونیکی" و "درباره آموزش الکترونیکی"
  • آشنایی با "مزایای آموزش الکترونیکی" و تعرفه "نرم افزار آموزش الکترونیکی"
  • پیاده سازی نرم افزار "آزمون الکترونیکی" و کاربرد "آموزش الکترونیکی چیست"
  • درباره " آموزش الکترونیک به زبان ساده" و جزئیات "آموزش اینترنتی"
  • کاربرد "یادگیری الکترونیکی چیست" و نحوه راه اندازی "سیستم آموزش مجازی چیست"

مشاوره رایگان بگیرید

منبع:پافکو

https://pafcoerp.com/-%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%85-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-/articleid/320/%d8%aa%d8%b9%d8%b1%db%8c%d9%81-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%85%d8%ac%d8%a7%d8%b2%db%8c


جستو خبر ومقاله

person

جستجو دوره