مقاله های مرتبط با فضای مجازی- آموزش مجازی سرآمد

با عنایت به سرعت پیشرفت فضای مجازی ،با مطاله مقاله ها زیر خود را به روز نمایید

راه های انتخاب بهترین سیستم مدیریت یادگیری LMS چیست ؟
راه های انتخاب بهترین سیستم مدیریت یادگیری LMS چیست ؟

راه های انتخاب بهترین سیستم مدیریت یادگیری LMS چیست ؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 سیستم مدیریت یادگیری LMS
بهترین سیستم مدیریت یادگیری LMS

[block]1[/block] شامل استفاده از رایانه یا دستگاه الکترونیکی (به عنوان مثال تلفن همراه) برای ارائه آموزش و یادگیری است. [block]2[/block] می تواند

تجهیزات متنوع تری را نسبت به آموزش سنتی یا آموزش مستقیم در اینترنت داشته باشد.

انتخاب سیستم مدیریت یادگیری مناسب برای راه اندازی دوره های آموزشی الکترونیکی ممکن است به کار بسیار سختی تبدیل شود و برای انتخاب بهترین سیستم آموزش الکترونیکی lms باید اطلاعات و ابزاری را که صنعت الکترونیک ارائه می دهد در نظر بگیرید. در این مقاله، لیستی از بهترین سیستم های مدیریت آموزشی برای همه نیازها ارائه شده است.

شاید این موضوع برای مخاطبان مطرح باشد که سامانه آموزش مجازی و یا کلاس مجازی Virtual Class برای چه قشری مفید فایده است. سیستم آموزش مجازی و آزمون آنلاینهمواره برای افراد شاغل و حتی افرادی همچون معلولان از اهمیت بالایی برخوردار بوده، چرا که به مقتضای وضعیت خود و زمانی که در اختیار دارند می توانند دروس و واحدهای متناسبی را انتخاب کنند و این شکل از یادگیری مجازی می تواند راه گشای ادامه تحصیل برایشان باشد. از سوی دیگر آموزش مجازی در جهان امروزه با استقبال زیادی روبرو شده است و تمام مراحل ثبت نام، پرداخت هزینه ها و امتحانات از طریق نرم افزار آزمون آنلاین انجام می شود.


بهترین سیستم های مدیریت یادگیری LMS

انتظار می رود درآمد سیستم های مدیریت یادگیری بیش از 7 میلیارد دلار در سال 2018 باشد. همچنین بیشترین سهم درآمد در آمریکای شمالی می باشد. در حال حاضر41.7درصد از شرکت ها به نوعی از تکنیک های یادگیری الکترونیکی استفاده می کنند تا کارمندان با استفاده ازمدیریت یادگیری آموزش دهند . تا سال 2019، تقریبا نیمی از تمام کالج های و دانشگاه ها و موسسات اموزشی ، مبتنی بر eLearning خواهند بود و از این سبک یادگیری استفاد می کنند. کاملا واضح است که آموزش الکترونیکی در شیوه یادگیری و آموزش انقلابی کرده است و شیوه دانش افزایی و مهارت آموزی تغییر دادیه است. در نتیجه، در میان علاقه مندان به سیستم های مدیریت یادگیری، پیاده سازی و مدیریت سامانه آموزش مجازی از اهمیت زیادی برخوردار است.
حتی پس از تصمیم گیری در مورد نوع نرم افزار و سیستم یادگیری که می خواهید تهیه کنید، موارد دیگری نیز وجود دارد که باید آنها را در نظر گرفت. قیمت مدل ها، پشتیبانی فنی، نوع کاربران و ویژگی های دیگر از عواملی است اگر شما می خواهید انتخابی مناسب و درستی برای سیستم یادگیری داشته باشید باید به آن توجه داشته باشید .


در این مقاله ابتدا به مهمترین معارهایی که برای خرید نرم افزار lms باید بررسی کنید پرداخته می شود. برای انتخاب مناسب ترین LMS مطالعه مقاله راهنمای انتخاب بهترین سامانه آموزش الکترونیکی LMS برای سازمان شما را از دست ندهید.

در ادامه این مقاله سعی بر آن شده است تا یک لیست جامع از بهترین سیستم های مدیریت یادگیری در بازار وجود دارد به شما معرفی گردد. این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا سیستم مدیریت یادگیری را که برای شما مناسب است، پیدا کنید ما برای کمک به شما اینجا هستیم.

 سیستم مدیریت یادگیری LMS
بهترین سیستم مدیریت یادگیری LMS

10 معیار برای انتخاب سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی

با استفاده از چک لیست زیر، می توانید نیازهای یک سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی را بررسی کنید.

  1. آنالیتکس

می خواهید سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی (LMS) از دوره ها و فراگیران چ اطلاعاتی به شما ارائه دهد؟ فقط تعداد ساده logins، تکمیل گزارش ها و نمرات ارزیابی، یا تجزیه و تحلیل پیشرفته تری می خواهید؟

  1. مقیاس پذیری

آیا سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی مورد نظر می تواند تعداد بسیار زیادی کاربر داشته باشد؟ یا محدودیت هایی در مورد تعداد کاربران برای ثبت نام یا وارد شدن دارد؟

  1. نوع آموزش

آیا می خواهید از یادگیری ترکیبی (بخشی کلاس درس، بخش آموزش الکترونیک) استفاده کنید؟ اگر چنین است، چگونه می خواهید جلسات کلاس درس را مدیریت و بر آن نظارت کنید؟ چگونه می توان کلاس درس را با فعالیت ها و ارزیابی هایی که دارد به صورت آنلاین ترکیب کرد؟

  1. انعطاف پذیری

آیا دوره شما برای اجرا روی هر دستگاهی مناسب است؟ اگر چنین است، توجه داشته باشید که بسیاری از کاربران دسکتاپ / لپ تاپ به استفاده از موبایل و تبلت نیز علاقه مندن، بنابراین احتمال دارد که برخی از آنها بخواهند با گوشی یا تبلت خود مطالعه داشته باشند و شما باید یک سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی را پیدا کنید که در هر دستگاهی به خوبی کار کند. آیا طراحی سایت اصلی آموزش به گونه ای است که در صفحه نمایش های مختلف به درستی نمایش داده شود؟ آیا برنامه Android یا iOS وجود دارد که دارای قابلیت های کامل یا نزدیک به LMS باشد؟ توسط کدام مرورگر پشتیبانی می شوند؟

  1. قابلیت ارزیابی

برنامه شما برای ارزیابی و نمره دهی به فراگیران خود چیست؟ فرمت آزمون آنلاین شما چگونه است؟ سوالات چند گزینه ای، مقالات، شبیه سازی ها؟ این موضوع را به طور دقیق برنامه ریزی کنید تا بتوانید یک سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی را پیدا کنید که از فرمت های ارزیابی که می خواهید استفاده کنید پشتیبانی می کند.

ارزیابی در سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی
بهترین سیستم مدیریت یادگیری LMS
  1. ثبت نام

نحوه ثبت نام فراگیران برای دوره ها چگونه است؟ به صورت خودکار؟ دستی؟ یا بعد از داشتن تعامل و گفت و گو با یک معلم یا شما (به عنوان مثال از طریق یک پیش آزمون یا ایمیل یا تماس تلفنی)؟ با دقت در مورد این تنظیمات فکر کنید و خود را جای مشتری بگذارید.پروسه ایده آل برای ثبت نام از نظر آن ها چگونه است؟ یک فلوچارت رسم کنید و آن را به ارائه دهنده های lms نشان دهید تا بتوانند از آن پشتیبانی کنند.

  1. خرید

استفاده از چه روش های پرداختی برای مشتریان مقدور است؟ برخی از سیستم ها ساختاری بر اساس تجارت الکترونیک پایه دارد- بررسی کنید که سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی آن ها را پشتیبانی می کند یا نه. اگر دوره های متعددی دارید، آیا می توانید آن ها را به صورت بسته های دوره ای به فروش برسانید؟ آینده نگر باشید، آیا قصد دارید که دوره های بیشتری اضافه کنید و آن ها را باهم ترکیب کنید تا در یک خرید واحد فروخته شوند؟

آیا شما کوپن های تخفیف ارائه می دهید/خواهید داد؟ آیا سیستم lms یا تجارت الکترونیک این اجازه را می دهد؟ آیا سازمان ها یا شرکت هایی وجود دارد که بتوانید تخفیف خاصی برای آن پیشنهاد دهید؟ بررسی کنید که سامانه مدیریت یادگیری LMS از یکپارچگی پایگاه داده برای تخفیف خودکار پشتیبانی می کند؟

آیا می خواهید فهرستی از دوره های ما در lms باشد تا مشتری ها بتوانند دوره ها را در lms انتخاب کنند و بخرند یا می خواهید فهرست دوره ها و خرید خارج از سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی باشد؟ شما می توانید هر دو را داشته باشید، اما در مورد اینکه مردم چگونه باید دوره های شما را پیدا کنند فکر کنید.

  1. ارائه گواهینامه

آیا شما قصد دارید گواهینامه ها و / یا رونویسی های دانشجویی (خلاصه ای از آنچه آموخته اند و نمراتی کسب کرده اند) ارائه دهید؟ در صورت لزوم، مطمئن شوید که سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی مورد نظر این قابلیت را پشتیبانی کند.

  1. یکپارچگی

شما فکر می کنید ادغام کدام یک از رسانه های اجتماعی می تواند مفید باشد؟ از فروشنده LMS خود در مورد آنها بپرسید.

یکپارچگی در سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی
بهترین سیستم مدیریت یادگیری LMS

آیا ممکن است نیاز داشته باشید که سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی شما با برنامه های سومی ادغام شود؟ به عنوان نمونه لازم باشد با iCal یا Google Calendar، سیستمهای ایمیل یا نرم افزار حسابداری ادغام شود.

آیا به سیستم وب کنفرانس یا ادغام وبینار برای فعال کردن دوره های آموزشی آنلاین یا فعالیت های گروهی نیاز دارید؟ این می تواند دوره ها را تقویت کند و به دانش آموزان قدرت تعامل بیشتری دهد، اما سعی کنید تصمیم بگیرید که آیا واقعا به آن نیاز دارید و مایل به پرداخت هزینه برای آن هستید یا نه؟

  1. سفارشی سازی

آیا می خواهید سیستم آموزش مجازی lms خود را سفارشی سازی و برند گذاری کنید، یا اینکه یک تجربه کاربری عمومی شما را راضی می کند؟

بسیاری از سوالات دیگر وجود دارد که می تواند در انتخاب یک سیستم مدیریت یادگیری الکترنیکی بررسی شود. بهتر است از همان ابتدا آن چه که از یک سیستم lms انتظار دارید را روشن کنید.


بررسی های سیستم مدیریت یادگیری موجود و انتخاب بهترین آنها

بطور کلی سیستم های مدیریت یادگیری و آموزش مجازی بصورت رایگان و کدباز (Open Source) ارایه می شوند و هم با پرداخت هزینه عرضه می شوند.
سیستم های مدیریت یادگیری هزینه های بالا و قابلیت خصوصی سازی برای کاربران و متقاضیان طراحی و تولید می شوند. سیستم های مدیریت یادگیری رایگان به راحتی قابل دانلود و پیاده سازی است و استفاده می باشند. ( با قابلیت های کمتری نسبت به نوع غیر رایگان شان)
Moodleو Dokeos و Atutor و sakaei و Latitude Learning از انواع سیستم های مدیریت یادگیری رایگان هستند.


تعدادی از سیستم های مدیریت یادگیری LMS

ATutor

این برنامه برای اولین بار در اواخر سال 2002 منتشر شد. حاصل مطالعه و تحقیقات انجام شده با توسعه دهندگان در سال های قبل، ابتدا دلیل اصلی ایجاد سیستم های آموزش آنلاین برای افراد دارای معلولیت بود.
ATutor یک سیستم مدیریت یادگیری مبتنی بر وب با منبع باز (LMS) است که برای تعامل در سامانه یادگیری الکترونیکی استفاده می شود. مدیران می توانند ATutor را در عرض چند دقیقه نصب و یا به روز رسانی کنند، دوره های سفارشی ایجاد کنند تا در ATutor به یک شیوه جدید به نمایش بگذارد و به راحتی قابلیت های آن را با ماژول های گسترش دهد. آموزش دهندگان می توانند به سرعت محتوای آموزشی مبتنی بر وب را جمع آوری، طبقه بندی و توزیع آن را انجام دهند، به راحتی وارد کردن محتوای طراحی شده و دوره های آنلاین خود را انجام دهند. دانش آموزان در یک محیط با قابلیت دسترسی آسان ، سازگار، یادگیری عمومی یاد می گیرند. دوره آموزشی را طراحی کنید تا ATutor خودتان تجربه کنید. دانلود ATutor برای گرفتن یک نسخه برای خودتان رایگان می باشد. در ATutor ما اعتقاد داریم که پایبندی به استاندارد های سیستم آموزش الکترونیکی بخش مهمی از نرم افزار خوب است در حال حاضر ATutor در سطح بین المللی مورد استفاده قرار گرفته است و به بیش از پانزده زبان دنیا ترجمه شده است و پشتیبانی از بیش از 40 ماژول زبان دیگر در حال حاضر در حال انجام است.

 سیستم مدیریت یادگیری LMS
بهترین سیستم مدیریت یادگیری LMS

Moodle


مودل به طور گسترده ای در میان منبع باز LMS راه حلی برای یادگیری الکترونیکی سریع شناخته شده است. همچنین راهنمایی های جامعی در مورد چگونگی راه اندازی سیستم مدیریت یادگیری ، راهنمایی در مورد موفقیت در آموزش الکترونیکی و آموزش با Moodle، و همچنین یک جامعه بزرگ از کاربران Moodle که در موضوعات مختلف تعامل دارند ایجاد کرده است. مهم تر از همه، یک برنامه کاملا رایگان است.
Moodle یک سیستم مدیریت یادگیری نرم افزار رایگان است که در PHP منتشر شده و تحت مجوز GNU General Public منتشر شده است. مودل برای یادگیری ترکیبی، آموزش از راه دور، کلاس درس و دیگر پروژه های آموزش الکترونیکی در مدارس، دانشگاه ها، محل های کار و سایر بخش ها مورد استفاده قرار می گیرد.
با ویژگی های مدیریتی قابل تنظیم، از آن برای ایجاد وب سایت های خصوصی با دوره های آنلاین برای مربیان و فراگیر ها به جهت دستیابی به اهداف یادگیری استفاده می شود. مودل (برای محیط یادگیری پویا شی گرا مدولار) اجازه می دهد گسترش و تطبیق محیط های یادگیری با استفاده از پلاگین های منابع باز باشد.

Dokeos


Dokeos این برنامه سیستم مدیریت یادگیری توسط بسیاری از سازمان ها در اروپا، استفاده می شود. همراه با یک ابزار نوشتن درس ساخته شده است. در اینجا چند ویژگی متمایز از نرم افزار آموزش مجازی LMS ذکر شده است:

- یک کتابخانه از قالب های پیش ساخته ساخته شده است
- یک ابزار برای چت
- منحنی یادگیری نسبتا کم در مقایسه با دیگر LMS های منبع باز است
یک LMS رایگان و مقرون به صرفه برای رفع نیاز دانشگاه ها و موسسات آموزشی می باشد.

Sakai


این برنامه ی سیستم مدیریت یادگیری به طور عمده برای نیازهای موسسات آموزشی طراحی داده شده است. با این حال، برخی از شرکت ها نیز از این LMS استفاده می کنند. برخی از قوت های اصلی این پلت فرم یادگیری عبارتند از:

- ادغام یکپارچه با Google Docs
- یادگیری مشارکتی

پشتیبانی از مرکز به خوبی انجام می شود که باعث می شود رفع مشکلات آسان تر شود.

از نقاط ضعف و منفی این برنامه کد این LMS رایگان فقط با ورود توسط توسعه دهندگان قابل اجرا و استفاده می باشد . این به این معنی است که اکثر کاربران نرم افزار سیستم مدیریت یادگیری کد ورودی را ندارند. این محدودیت منجر به محدود کردن تعداد سازمان هایی که از این LMS استفاده می کنند شده است .

 سیستم مدیریت یادگیری LMS
بهترین سیستم مدیریت یادگیری LMS

Latitude Learning


این LMS را می توان به صورت رایگان برای بیش از 100 کاربر استفاده کرد و اگر تعداد کاربر بیش از این رقم باشد، هزینه اشتراک باید پرداخت شود. توسعه دهندگان این پلت فرم مدیریت یادگیری محصولات خود را در 12 زبان دنیا ارائه می دهند. برخی از ویژگی های متمایز این LMS عبارتند از:

- ادغام با WebEx و GoToMeeting
- وایت برد های هوشمند مشارکتی
تمرکز بر نیازهای آموزشی شرکت ها، به عنوان مخالفت با دیگر نرم افزار های ال ام اس های رایگان است که در درجه اول برای موسسات دانشگاهی است و بیشتر برای مراکز اموزشی طراحی شده اند.

در میان تمامی این سیستم های مدیریت یادگیری Moodle گزینه مناسب تری در جهت موفقیت در آموزش الکترونیکیمی باشد.

منبع:پافکو

https://pafcoerp.com/-%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%85-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-/articleid/323/%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%85-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%db%8c%d8%a7%d8%af%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-lms


جستو خبر ومقاله

person

جستجو دوره