مقاله های مرتبط با فضای مجازی- آموزش مجازی سرآمد

با عنایت به سرعت پیشرفت فضای مجازی ،با مطاله مقاله ها زیر خود را به روز نمایید

کاربردهای نرم افزار آموزش مجازی چیست
کاربردهای نرم افزار آموزش مجازی چیست

کاربردهای نرم افزار آموزش مجازی چیست

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دراین مقاله کاربردهای نرم افزار آموزش مجازی را توضیح داده ایم چند تا از قابلیت و کاربرد های نرم افزار آموزش مجازی انعطاف پذیری، حفظ زمان در کلاس، استفاده دوباره از

مطالب و غیره میباشد.

بهره وری زمانی بیشتر در نرم افزار آموزش مجازی
کاربردهای نرم افزار آموزش مجازی چیست

در طی دو دهه گذشته، پیشرفت تکنولوژی ارتباطات و گسترش شبکه جهانی اینترنت، یک روش آموزش مبتنی بر تکنولوژی یعنی نرم افزار آموزش مجازی LMS را ایجاد کرده است. این مهم، جنبه‌های مختلف آموزش در تمام دنیا را با فرصت‌ها و چالش‌های تازه رو به رو کرده است. از آنجا که شالوده اصلی دانشگاه، ارائه آموزش مطلوب به فراگیران است و از طرف دیگر کاربردهای نرم افزار آموزش مجازی قصد ایجاد تغییر و تحول در نحوه ارائه آموزش را دارند، بررسی ابعاد مختلف این تغییر و تحول، با توجه به گستردگی این ابعاد از اولویت به سزایی برخوردار است.


یکی ازکاربردهای نرم افزار آموزش مجازی برای کاربرانی که با این نوع روش آموزش ها کار می کنند کاملا واضح و مشخص است، ولی برای دانش جویانی که به دنبال این هستند که برنامه ها و کلاس های خود را به شکل سنتی برگزار کنند، ممکن است دیده نشود. درادامه برخی از مزایای سیستم نرم افزار آموزش مجازی که ممکن است افراد از آن اطلاع نداشته باشند آمده است. در واقع، هر دانش جویی باید بداند که فناوری آموزش الکترونیکی برایشان سودمند است، چرا که “زمان” آنها را کمتر می گیرد.

بهره وری زمانی بیشتر در نرم افزار آموزش مجازی
کاربردهای نرم افزار آموزش مجازی چیست

کاربردهای نرم افزار آموزش مجازی LMS


1) انعطاف پذیری

در یک سیستم معمولی مرکز آموزشی، برنامه ها برای دانش جویان بر پایه زمان دوره ها تنظیم می شود و از این رو هر دانش آموز ممکن است دو یا سه دوره در هر ترم بردارد چرا که بیشتر از آن باعث تداخل زمانی خواهد شد. این امر باعث می شود که سیستم معمولی انعطاف خود را از دست بدهد و نتواند خود را با برخی اتفاقات اورژانسی وفق دهد.


در دوره های زاه اندازی سامانه آموزش مجازی آنلاین، انعطاف پذیری به اندازه ای کافی است که دانش جو بتواند تعادل آن را با کار، خانواده و مسئولیت های اجتماعی، با طرح و برنامه خود دانشجو حفظ کند. در آموزش آنلاین، دانش آموزان برنامه خود را تنظیم می کنند، و می توانند با خیال آسوده چندین آموزش را برگزیده و یاد بگیرند و در صورت عقب افتادن از درس، به راحتی می توانند آن را در هر زمانی جبران کنند.


2) نیازی به رفتن به جایی نیست

برای شرکت در کلاس های دانشگاه، قطعا نیاز به رفتن به دانشگاه را خواهد بود! این یعنی مصرف زمان برای هدفی غیر از آموزش. ولی در کلاس مجازی، تنها نیاز است به یک کامپیوتر نزدیک باشید. همین! این نوع آموزش از لحاظ هزینه ای نیز بهتر است.


3) حفظ زمان در کلاس

مدرس امکان دارد قسمتی از درس را بدلیل کمبود وقت و یا سوال دانش آموزان و هر دلیل دیگر نتواند کامل تدریس کند. امکان دارد بعد ها در دوره های دیگر دقیقا به همان نکته احتیاج داشته باشید و ساعت ها برای یافتن آن نکته وقت بگذارید.
درباره آموزش مجازی می توان به این مورد توجه کرد که بدلیل داشتن یک طرح منظم و مشخص، این ریسک تا حد زیادی کاهش پیدا می کند و شما تک تک نکات مورد نیاز را در یک یادگیری الکترونیکی (Electronic Learning) دارید.

بهره وری زمانی بیشتر در نرم افزار آموزش مجازی
کاربردهای نرم افزار آموزش مجازی چیست

4) استفاده دوباره از مطالب

در یک کلاس آموزشی، امکان دارد قسمتی از مبحث را متوجه نشود. شاید آن قسمت سخت باشد یا هنگام توضیح آن قسمت، حواستان پرت شده باشد و یا به هر طریق دیگر، موفق به فهمیدن آن بخش نشوید و شرایط باعث شود که نتوانید از استاد سوال بپرسید تا آن قسمت را برای شما تکرار کند. این باعث خواهد شد که چندین روز برای یافتن پاسخ از افراد جستجو کنید تا سخن دقیق استاد را بیابید.


کاربردهای نرم افزار آموزش مجازی LMS در عصر دیجیتال، شما این امکان را دارید که در هر زمان دلخواه، به هر قسمت از آموزش مراجعه کرده و هر چند بار که می خواهید آن را تکرار کنید. اگر بخشی را متوجه نشدید، به عقب برگردید و دوباره آن قسمت را مشاهده نمایید. قطعا این طریق باعث حفظ زمان ریادی می شود. علاوه بر آن به شدت از استرس شما می کاهد چرا که اعتماد به نفس شما را همواره بالا نگه می دارد و این ها از مواردی است که ضرورت آموزش الکترونیکی را پر رنگ تر می کند .

5) فشرده بودن مطالب

در روش های آموزش سنتی، مدرس وقتی را برای دانشجویان اختصاص می دهد که آنان نکات را یادداشت برداری کنند. یا ممکن است طی یک مرحله از تدریس، دانشجویی سوالی بپرسد. چه بسا این سوال باعث عوض شدن بحث شود و استاد بدون این که متوجه باشد، توضیحاتی راجع به قسمت های نا مهم درس بدهد. همه این اتفاقات عواملی از تلف شدن زمان هستند. در انواع یادگیری الکترونیکی، هیچ اثری از یادداشت برداری، صرف وقت برای نوشتن مطالب، کاغذ و مداد، سوال یک دانشجو و یا انحراف موضوعی نیست و موجب یکی از کاربردهای نرم افزار آموزش مجازی می شود. این مباحث کاملا فشرده هستند و لحظه به لحظه آنها مفید است. پس یک ساعت از یک نرم افزار آموزش مجازی LMS دقیقا برابر است با 1 ساعت. چه بسا یک مبحث 30 دقیقه ای ممکن است چندین جلسه برای تمام شدن در یک کلاس درس زمان ببرد.

مشاوره رایگان بگیرید

منبع:پافکو

https://pafcoerp.com/-%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%85-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-/articleid/341/%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%86%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%85%d8%ac%d8%a7%d8%b2%db%8c


جستو خبر ومقاله

person

جستجو دوره