مقاله های مرتبط با فضای مجازی- آموزش مجازی سرآمد

با عنایت به سرعت پیشرفت فضای مجازی ،با مطاله مقاله ها زیر خود را به روز نمایید

35 نکته برای برگزاری کلاس آنلاین بهتر(قسمت دوم)
35 نکته برای برگزاری کلاس آنلاین بهتر(قسمت دوم)

35 نکته برای برگزاری کلاس آنلاین بهتر(قسمت دوم)

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بیشتر این نکات درباره آموزش مجازی را می توان در نرم افزار آموزش مجازی LMS اجرایی کرد. بعضی از آن ها ساده هستند، و بعضی از آن ها ممکن

است بلند پروازانه به نظر برسند، اما هر کدام از آن ها می تواند به شما در ایجاد یک استراتژی موفق تر در برگزاری کلاس انلاین برای سازمانتان کمک کند.


35 نکته برای برگزاری کلاس آنلاین بهتر(قسمت دوم)


17. در برگزاری کلاس آنلاین انگیزه فراگیران را تحریک کنید

با استفاده از انگیزه هایی مطابق با زندگی واقعی، میزان سرگرم شدن و درگیر شدن دانش اموزان با محتوای آموزشی را تقویت کنید. مثلا دادن عبارت "دانش آموز ماه" به فردی که بیشترین تلاش را در ماه جاری انجام داده است می تواند انگیزه کوچکی ایجاد کند، یا دادن تخفیف به مشتریان.

این نکته کوچک اما تاثیرگذاری است و می تواند تاثیرات مهمی در میزان پیشرفت شرکت کننده های شما داشته باشد.


18. از فراگیران کلاس آنلاین بخواهید بازخورد بگیرید

یکی از بهترین روش های بهبود تولید محتوای کلاس آنلاین شما از طریق گرفتن بازخورد است. این کار را از چند را ه می توان انجام داد. ما یکی از این راه ها را بررسی می کنیم.

ارائه فیدبک در برگزاری کلاس آنلاین
ارائه فیدبک در برگزاری کلاس آنلاین

پس از تکمیل یک دوره کلاس آنلاین، دانش آموز شما بتواند به شما با استفاده از ستاره امتیاز دهد و یک خلاصه از تجربه اش را بگوید. این بررسی ها می توانند بینش ارزشمندی در مورد اینکه کلاس شما موفقیت آمیز بوده یا نه، و این که کدام قسمت های آن می تواند در آینده بهتر شود دهد.


19. علاقه فراگیران را با ایمیل هایی که ارسال می کنید، افزایش دهید

زمانی که یک دانش آموز جدید به سیستم آموزش مجازی lms شما اضافه می شود یا در یک دوره کلاس آنلاین ثبت نام می کند، یک ایمیل دریافت می کند. این ایمیل، باید دوره های شما را اطلاع رسانی کند و مخاطب را به اخذ دوره ها تشویق کند.


20. با ایجاد ثبت نام خودکار در برگزاری کلاس آنلاین، در زمان صرفه جویی کنید

یکی از بهترین راه های صرفه جویی در وقت برای تنظیم دوره های سیستم آموزش الکترونیکی lms، ثبت نام خودکار است.


21. دانش آموزان را در مسیر یادگیری نگه دارید

دانش آموزان خود را در مسیر درستی از یادگیری نگه دارید. با هدف تسلط بیشتر بر یک موضوع یا برنامه خاص، دوره های آموزش تکمیلی طراحی کنید، خیلی خوب است که به آموزش مجازی خود ساختار اضافه کنید.


22. با استفاده از پورتال ها، گروه ها را مدیریت کنید

اگر شما چندین نوع مخاطب برای آموزش دارید، همه کارهای آن ها را از طریق یک حساب کاربری با پورتال انجام دهید.

استفاده از پورتال در برگزاری کلاس آنلاین
استفاده از پورتال در برگزاری کلاس آنلاین

پورتال ها فوق العاده کارامد هستند.


23. نام تجاری و برچسب سفید

با استفاده از نام تجاری و سفید سازی LMSخود، یک تجربه نام تجاری که مو لای درز آن نمی رود برای شاگردان داخلی و خارجی ایجاد کنید. نام تجاری به شما امکان می دهد که آرم ها، رنگ ها، تصاویر بنر و رویکرد منحصر به فرد خود را به نرم افزار ال ام اس اضافه کنید تا محیط آموزش برای دانش آموز شما آشنا باشد.

علاوه بر این، با برچسب سفید، شما می توانید به پورتال خود، URL منحصر به فرد بدهید و نام ارائه دهنده نرم افزار را حذف کنید، بنابراین این حس القا می شود که سیستم LMSشما واقعا بخشی از سازمان شماست.


24. مدیران را به مربیان تبدیل کنید

در برگزاری کلاس آنلاین، با تقویت مدیران و کارکنان سرپرست خود بازدهی را افزایش دهید. تشویق کارمندان ارشد به ایفای نقش فعال در LMS، یک فرهنگ یادگیری بهتر را در سازمان شما ایجاد می کند و دانش ارزشمندی را در میان کارکنان به اشتراک می گذارد که به آنها کمک می کند تا مهارت ها را بالا ببرند.


تشویق کارمندان ارشد به ایفای نقش فعال در LMS، یک فرهنگ یادگیری بهتر را در سازمان شما ایجاد می کند.


25. دانش آموزان را همیشه گوش به زنگ نگه دارید

در برگزاری کلاس آنلاین، استفاده مداوم از یک شیوه مشابه با یک رسانه تکراری برای دانش آموزان یکنواخت می شود. این موضوع می تواند جذابیت کلاس را کاهش دهد.

با استفاده از روش های مختلف، مطمئن شوید که دانش آموزان را همواره گوش به زنگ نگه می دارید. از یادگیری ویدئویی برای جلسات آموزشی لایو گرفته تا اسلاید ها و نیز ترکیبی از رسانه های مختلف می توانید استفاده کنید که می تواند میزان تعامل و همچنین علاقه مخاطب را در سطح بالایی نگه دارد.


26. برای برگزاری کلاس آنلاین بهتر، از داده های خود استفاده کنید

داده هایی که می توانید از گزارش های LMSخود دریافت می کنید بسیار ارزشمند است - از آن ها استفاده کنید! این می تواند بینش خوبی به شما دهد که آموزش های آنلاین خود را بهبود بخشید.

برگزاری کلاس آنلاین با lms
برگزاری کلاس آنلاین با lms

گزارش ها به راحتی می توانند پیشرفت درس، عملکرد در آزمون ها، تاریخچه های آموزشی و چیزهای دیگری را دنبال کنند، پس می توانید به طور مداوم آموزش های خود را بهبود ببخشید. این همچنین می تواند بینش خوبی برای بازگشت سرمایه گذاری که سازمان شما می تواند از مدیریت آموزش آنلاین به دست آورد، دهد.


27. یک داستان بگویید

آموزش های خود را با اضافه کردن یک داستان قانع کننده افزایش دهید. شما می توانید یا داستان ساده یا داستانی با جزئیات زیاد بیان کنید:

  • کاراکترها را اضافه کنید
  • خط داستان را بسازید
  • یک قصه داستان داشته باشید
  • نقاشی های بزرگ نشان دهید
  • از روایت استفاده کنید

داستان گفتن هوشمندانه است، زیرا فراتر از به اشتراک گذاری اطلاعات ساده است. این باعث می شود آموزش بسیار تعاملی و به یاد ماندنی باشد. هر چند، به یاد داشته باشید، که پیام اصلی برگزاری کلاس آنلاین را در ذهن داشته باشید. داستان شما باید پیام شما را تقویت کند و آن را تحت الشعاع قرار ندهد.


28. با یک مقدمه ماهرانه، توجه فراگیران را به موضوع جلب کنید

چند ثانیه اول در برگزاری کلاس آنلاین، لازم است که توجه دانش اموزان را جذب کنید. اگر این کار را نکنید، خطر از دست دادن یادگیرنده وجود دارد. تاکتیک هایی وجود دارد که می توانید برای ایجاد یک فرصت قوی که باعث ایجاد کنجکاوی شود، استفاده کنید. ویدیوهای توضیحی کوتاه واقعا جذاب هستند و نشان می دهند که کلاس آنلاین به چه صورت پیش خواهد رفت و چگونه خواهد بود. شما همچنین می توانید یک مسئله یا مشکل را مطرح کنید که قرار است در طول برگزاری کلاس آنلاین راه حلی برای آن ارائه دهند و نشان دهند که کاربران قرار است چگونه به هدف خود برسند.


29. دانش قبلی افراد را مرور کنید

یک روش موثر برای تست و بهبود مهارت های یادگیرنده شما، تحریک و یادآوری دانش قبلی آن ها است.

این را می توان از طریق چند روش انجام داد:

  • زمان برگزاری کلاس آنلاین، سوالاتی از دانش آموزان بپرسید. در این صورت آن ها هر چه از قبل می دانسته اند را به یاد خواهند آورد.
  • در زمان برگزاری کلاس آنلاین، از فراگیران بخواهید که تجربه ای از آموزش را توصیف کنند که فکر می کنند برایشان مفید بوده و در زندگی عملی از آن استفاده کرده اند.
  • یا برای دانش آموزان خود، در مورد مسائل و مشکلاتی که دارند، در طول برگزاری کلاس آنلاین راه حل ارائه دهید.

این یک روش ساده و در عین حال قدرتمند برای این است که یادگیرنده آن چه را که یاد گرفته است را به خاطر داشته باشند و به آن ها کمک می کند مفهوم و کاربردی را که دوره آموزشی برای آن ها دارند بفهمند.


30. فراگیران کلاس آنلاین را بشناسید و بسنجید

با استفاده از نظرسنجی اطلاعات عمیقی در مورد آنچه که یادگیرندگان شما فکر می کنند، دریافت کنید. پس از اینکه یک یادگیرنده یک دوره کلاس آنلاین را تکمیل کردند، بهترین زمان برای یک نظرسنجی و گرفتن بازخورد عملی است.


31. برنامه خود را در طول زمان پیگیری کنید

گزارش هایی را که نیاز دارید از سایت lms خود بگیرید را با تنظیم آن با استفاده از فیلترهایی بر اساس نیازها ثبت کنید. این گزارش ها را می توان روی صفحه نمایش مشاهده کرد یا آنها را به اکسل یا PDF منتقل کرد و حتی بعضا می تواند برای صرفه جویی در وقت شما به طور خودکار ذخیره شود.


32. با یکپارچه سازی، تکالیف را خودکار کنید

سامانه آموزش مجازی خود را با استفاده از API، SSO و ویژگی های وب مورد استفاده قرار دهید. شما به راحتی می توانید lmsخود را با سیستم مدیریت منابع انسانی، CRM، فروش و بازاریابی خود ادغام کنید تا داده های شما به صورت یکپارچه از یک پلتفرم به طور خودکار جریان یابد.

یکپارچه سازی سیستم ها در برگزاری کلاس آنلاین
یکپارچه سازی سیستم ها در برگزاری کلاس آنلاین

استفاده از این ویژگی مخصوصا با ابزارهایی مانند GotoWebinar، Salesforce و موارد مشابه مفید است. زیرا می توانید اطلاعات خود را همگام سازی کنید.


33. در برگزاری کلاس آنلاین نقش هر فرد را مشخص کنید

از ادمین ها گرفته تا مدیران و مدرس ها و دانش آموزان، استفاده از نقش های کاربری سیستم lms تضمین می کند که کاربران شما درجه حق و امتیاز دسترسی متناسب با نقش و نیازهای خود دارند. این کار اجازه می دهد که هر کاربر نقش واضحی داشته باشد، با کارها و گزینه ای غیر ضروری از هدف اصلی پرت نشود و به شما این امکان را می دهد تا وظایف خود را به طور موثر منتقل کنید. هر کس می تواند به سادگی بر روی وظیفه ای که در دست دارد تمرکز کند و آن کار سریعاً انجام شود!


34. آزمون آنلاین ، سنجش و بهینه سازی

مطمئن شوید که در دوره های آموزش مجازی خود، بهترین ارزیابی، آزمون الکترونیکی و بهینه سازی را داشته باشید. رسانه ها و گزینه های مختلف را امتحان کنید و واکنش دانش آموزان را ببینید. و بر اساس بازخورد آن ها و گزارش های خود ببینید که هر کدام از آن ها چه تاثیری داشته اند. حتی می توانید که از آزمون الف/ب برای آزمودن گزینه های مختلف استفاده کنید. به این ترتیب که گزینه الف را به نصفی از کاربران و گزینه ب را به نصف دیگر آن ها ارائه دهید و در نهایت نتایج را مقایسه کنید. با این کار می توانید دوره های کلاس آنلاین خود را بهینه سازی کنید و مطمئن شوید که آن ها بهتر از همیشه هستند.


35. بهترین نرم افزار آموزش مجازی LMS را بگیرید

به طور کلی، ممکن است استراتژی که شما ساخته اید نتیجه ندهد تنها اگر با ابزار مناسب و درستی کار نکنید. بنابراین حیاتی است که سیستم lmsمناسبی را برای سازمان خود انتخاب کنید.

منبع:پافکو

https://pafcoerp.com/-%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%85-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-/articleid/391/%d8%a8%d8%b1%da%af%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c-%da%a9%d9%84%d8%a7%d8%b3-%d8%a2%d9%86%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%86-2


جستو خبر ومقاله

person

جستجو دوره