مقاله های مرتبط با فضای مجازی- آموزش مجازی سرآمد

با عنایت به سرعت پیشرفت فضای مجازی ،با مطاله مقاله ها زیر خود را به روز نمایید

آموزش مجازی دانشگاه های ایران

آموزش مجازی دانشگاه های ایران

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

با ده ها فرصت تحصیلی مجازی در دانشگاه های ایران آشنا شوید

بیش از یک دهه است که دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و هم چنین وزارت بهداشت و آموزش  پزشکی، نسبت به برگزاری دوره های از راه دور و مجازی اقدام می کنند. متقاضیان اکنون می توانند علاوه بر استفاده از کورس های ارائه شده دانشگاه ها در قالب آموزش آنلاین، به طور رسمی در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد مجازی ثبت نام نمایند.

106219_325

آموزش مجازی (e-learning) از دهه هشتاد میلادی وارد چرخه صنعت آموزش در محافل آکادمیک شد و امروزه یکی از بارز ترین روش های آموزشی در هزاره سوم به شمار می رود. اکنون با گذشت سه دهه از توسعه فناوری اطلاعات و فراگیر شدن آن در سطوح مختلف جامعه، دانشگاه ها و مراکز آموزشی نیز از ابزارهای جدید آموزشی برای تعامل با دانشجویان و مخاطبان استفاده می کنند.

در کشور ما نیز از زمان ورود اینترنت توسط IPM، تا کنون بیش از ۲۸۰۰ واحد آموزش عالی در بستر اینترنت به ارائه خدمات عمومی و تخصصی به دانشجویان اقدام کرده اند. در چند سال اخیر با اعلام وزارت علوم و وزارت بهداشت، دوره های تخصصی کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های گوناگون به صورت مجازی ارائه شده است.

اگر شما نیز خواهان تحصیل از راه دور در بستر آمورش مجازی هستید، توصیه می کنیم این مقاله را مطالعه کنید تا فرصت تحصیل در مقاطع گوناگون برای شما در ماه های آینده فراهم گردد. همین جا متذکر می شویم که کلیه دوره های مجازی رسمی که توسط دانشگاه های کشور برگزار می شود، فرصت اشتغال و ادامه تحصیل برابر دانشجویانی که چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور در رشته های غیر مجازی تحصیل می کنند، در اختیار دانش آموختگان قرار خواهد داد.چنانجه متقاضی تحصیل در خارج از کشور نیز باشید، اخذ مدرک دوره های مجازی رسمی آموزش عالی کشور، تاثیر منفی در فرآیند پذیرش نخواهد داشت.

دانشکده آموزش های الکترونیک دانشگاه شیراز

1

دانشکده آموزش های الکترونیکی دانشگاه شیراز، نخستین مجری رسمی برگزاری دوره های آموزش الکترونیکی در کشور به شمار می رود. این دانشگاه توانست ضمن اخذ مجوز از وزارت علوم برای برگزاری رشته های دانشگاهی در مقاطع مختلف به صورت الکترونیکی، فعالیت دانشکده آموزش های الکترونیکی خود را از بهمن سال ۱۳۸۲ تحت عنوان مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه شیراز آغاز کند.

در بهمن ۱۳۸۵ نخستین فارغ التحصیل مجازی در رشته کارشناسی ناپیوسته کنترل و ابزار دقیق، مدرک خود را از دانشگاه شیراز دریافت نمود. این مرکز در ادامه فعالیت های خود سال ۱۳۸۷ به دانشکده آموزشهای الکترونیکی تبدیل گشت و به عنوان نهادی فعال در امر آموزشهای الکترونیکی کشور شناخته شد. دانشگاه شیراز با ددر اختیار داشتن ۳ بخش (حقوق، برق، کامپیوتر و فناوری اطلاعات) و ۱۵ رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (بیش از ۴۰۰۰ دانشجو) ، توانسته بخش بزرگی از بار آموزش عالی کشور را به دوش بکشد.

این دانشکده با امکانات خود می تواند کل ایران و منطقه خاورمیانه را از نظر آموزش الکترونیکی تحت پوشش قرار دهد .برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می توانید به سایت آن این نشانی مراجعه کنید.

تمام برنامه های آموزشی، کلاس ها و حتی ارائه های دانشجویان از طریق بستر تخصصی و حرفه ای آنلاین صورت می پذیرد. این دانشکده مجهز ترین مجموعه آموزشی آنلاین کشور در حوزه وب کنفرانسینگ و ویدئو کنفرانسینگ به شمار می رود.

2

دانشکده آموزش های مجازی از طریق کنکور سراسری به پذیرش دانشجو اقدام می کند و رشته های زیر در حوزه های رایانه و فناوری اطلاعات، برق، حقوق و مدیریت جهانگردی را در اختیار مخاطبان خود قرار داده است:

کارشناسی فناوری اطلاعات، کارشناسی پیوسته سخت افزار، کارشناسی پیوسته نرم افزار، کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی سخت افزار، کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی نرم افزار، کارشناسی ارشد مدیریت سیستم های اطلاعاتی، کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک، کارشناسی ارشد طراحی و تولید نرم افزار، کارشناسی ناپیوسته مهندسی برق- قدرت، کارشناسی ناپوسته مهندسی تکنولوژی الکترونیک، کارشناسی پیوسته مهندسی برق- مخابرات، کارشناسی ناپیوسته مهندسی کنترل و ابزار دقیق، کارشناسی ارشد ناپیوسته مهندسی ابزار دقیق و اتوماسیون مهندسی صنایع نفت، کارشناسی پیوسته حقوق، کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و کارشناسی مدیریت جهانگردی.

اگر این دانشگاه را برای ادامه تحصیل در ترم مهر یا بهمن انتخاب کردید، به موارد زیر توجه کنید:

۱- شرایط عمومی پذیرش در این دوره ها مانند شرایط عمومی دوره های حضوری می باشد.

۲- با توجه به هزینه های زیاد برگزاری دوره های مجازی، تشکیل هر دوره منوط به ثبت نام حداقل یک سوم ظرفیت هر دوره خواهد بود.

۳- با توجه به نوع سیستم آموزش، هیچگونه امکانات رفاهی از قبیل خوابگاه ، سلف سرویس، وام دانشجویی و… دراختیار متقاضیان قرار نخواهد گرفت.

مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

3

 

3

این نهاد، نخستین مرکز آموزش مجازی رسمی دوره های پزشکی در کشور است. در حال حاضر رشته های دانشگاهی مشتمل بر ۱۵ گرایش در مقطع كارشناسي ارشد (در حوزه‌هاي مديريت، حسابداري، کامپیوتر، علوم تربیتی و ریاضی) به شیوه کاملا الکترونیکی و با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می گردند. علاوه بر ارائه محتوا به صورت الکترونيکي، خدمات پشتيباني از قبيل برگزاري کلاس مجازي نيز ارائه مي‌گردد تا کارایی دوره ها افزایش یابد.

دانشگاه شهید بهشتی به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کشور در سال ۱۳۸۵ اقدام به راه‌اندازی اولین دوره‌های مجازی خود نمود و نخستین دوره را در رشته مدیریت فناوری اطلاعات برگزار کرد.

در ابتدای فعالیت این دانشکده، نسخه الکترونیکی دروس دانشگاهی و تولید محتوای الکترونیکی از طریق «outsourcing» انجام می پذیرفت. شما می توانید رشته های کارشناسی ارشد مجازی این دانشگاه را در اینجا ببینید.

این مرکز آموزش الکترونیکی در سال ۱۳۹۱ افتتاح شد و یکی از نخستین مراکز آموزش الکترونیک میان دانشگاه های ایران لقب گرفت.

در این دوره ها که اساتید برجسته دانشگاه شهید بهشتی در آن ها مورد استفاده قرار می گیرند، آموزش به صورت کاملا الکترونیک و با استفاده از بروزترین ابزارها و روش ها انجام می گیرد. محتوای الکترونیکی برای دروس مختلف نیز  با بهره گیری از اساتید مجرب دانشگاه تهیه گردیده است.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به این آدرس مراجعه کنید. اخیرا نیز دوره جدید کارشناسی ارشد آموزش پزشکی مجازی در این دانشگاه ارائه شده است. به علاوه، دوره کارشناسی ارشد برنامه ریزی یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی نیز در دسترس علاقمندان خواهد بود.

دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران

4

یکی دیگر از مراکز فعال در این زمینه، دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران است که در زمینه های بهداشت و درمان به ارایه خدمات از راه دور اشتغال می پردازد. در وب سایت این دانشکده به این آدرس اطلاعات تکمیلی قرار داده شده است.

دانشکده مذکور اخیرا اعلام نموده است که نسبت به پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد آموزش پزشکی مجازی در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ اقدام می کند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، به این لینک مراجعه کنید. پذيرش بر اساس بررسي سوابق حرفه ای و شركت در مصاحبه ساختارمندي كه توسط گروه آموزش پزشكي برگزار می گردد، انجام می شود.

سامانه آموزش مداوم اینترنتی جامعه پزشکی نیز اخیرا طراحی و راه اندازی شده و کاربران می توانند با مراجعه به این نشانی اینترنتی از آن بازدید کنند.

5

(تصویر ایندکس پرتال آموزش مداوم اینترنتی جامعه پزشکی)

رشته هایی که توسط دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران ارائه می شود عبارتند از:

کارشناسی ارشد یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی، کارشناسی ارشد آموزش پزشکی، کارشناسی ارشد کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، کارشناسی ارشد نظارت بر امور دارویی و مدیریت عالی پزشکی خانواده.

لازم به ذکر است که دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان معتبرترین دانشکده داروسازی کشور برای نخستین بار اقدام به راه اندازی رشته کارشناسی ارشد ناپیوسته نظارت بر امور دارویی به صورت مجازی نموده است.

اگر خواهان تحصیل در این مرکز هستید، حتما به موارد زیر توجه کنید:

۱- ممنوعيتي براي تحصيل همزمان در رشته هاي مجازی دانشگاه با ساير رشته هاي حضوري و غيرحضوري وجود ندارد.

۲- داوطلبان نمي توانند در يك رشته تحصيلي به صورت همزمان در هر دو نوع سيستم آموزشي (حضوري و غير حضوري) مشغول به تحصيل شوند.

۳- تحصيل همزمان در رشته هاي مجازی دانشگاه با دوره خدمت وظيفه عمومي منافاتي ندارد.

دانشکده مجازی علوم پزشکی دانشگاه شیراز

6

دانشگاه شیراز که از جمله قطب های مهم در عرصه آموزش مجازی کشور به شمار می رود، اخیرا ایجاد دانشکده مجازی آموزش علوم پزشکی را در دستور کار خود قرار داد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به این آدرس مراجعه کنید.

گفتنی است، قطب علمی آموزش الکترونیکی پیشرفته دانشگاه علوم پزشکی شیراز از زیر مجموعه های معاونت آموزشی دانشگاه است که از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را از آموزش مداوم غیرحضوری آغاز نمود. پیشگام بودن این مرکز در توسعه آموزش غیرحضوری پزشکان و بازآموزی حرفه های علوم پزشکی در سطح ملی منجر به کسب موفقیت های قابل توجهی گردید بطوریکه در سال ۱۳۸۹ به طور رسمی و با اخذ امتیاز دائمی این مرکز به قطب علمی آموزش الکترونیکی پیشرفته در علوم پزشکی تبدیل گردید.

از جمله فعالیت های قابل توجه این دانشکده مجازی در سال های اخیر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- طراحی دوره فلوشیپ کوتاه مدت یادگیری الکترونیکی و برگزاری ۱۵ دوره مقدماتی و پیشرفته ویژه اساتید برای اولین بار در کشور.

۲- راه اندازی و انتشار مجله «MEDIA» به عنوان اولین مجله علمی پژوهشی با محوریت ویژه یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی و ارتقا به مجله انگلیسی زبان (Interdisciplinary Journal of Virtual Learning in Medical Sciences) (IJVLMS)

۳- برگزاری همایش کشوری و بین المللی یادگیری الکترونیکی در سال ۱۳۹۲ به روش حضوری و غیر حضوری.

7

اداره آموزش مداوم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فارس نیز خدمات آموزشی مجازی در عرصه بهداشتی و درمانی را برای دانشجویان فراهم می کند. شما می توانید با مراجعه به این آدرس، اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

مرکز آموزش های الکترونیک دانشگاه فردوسی مشهد

8

دانشگاه فردوسی مشهد یکی از پیشگام های ارائه خدمات آموزش مجازی در شمال شرق کشور به شمار می رود. اطلاعات مرکز آموزش های مجازی دانشگاه فردوسی مشهد در این نشانی اینترنتی وجود دارد.

گفتنی است دانشگاه فردوسي مشهد از جمله نخستین مراکزی است كه اقدام به تاسیس دانشگاه مجازي نموده است. ايده ايجاد دانشگاه مجازي در سال ۱۳۸۰ شكل گرفت و متعاقب آن كميته ای با همین نام و با محوريت مركز اطلاعات،‌ آمار و امور رايانه‌اي دانشگاه تشكيل گردید.

9

(سامانه اموزش مجای دانشگاه فردوسی مشهد در نشانی VU.UM.AC.IR)

طبق اعلام این مرکز، هدف كميته دانشگاه مجازی، مطالعه بر روي تاسيس دانشگاه مجازي و زمينه‌هاي اجرايي آن تعریف شده. راه اندازي آموزش مجازي در سطح دانشگاه از اقدامات اين كميته به شمار می رفت كه توانست با كسب مجوزهاي مربوطه در سال ۱۳۸۲، ۴ واحد از دروس عمومي را از این طریق ارائه دهد.

یک سال بعد نيز ۸ واحد از دورس پايه بر بستر آموزش مجازي ارائه گرديد. هم اكنون بيش از ۳۵ درس در هر ترم به صورت مجازي ارائه مي‌شود و ترم تابستاني دانشگاه فردوسي مشهد نيز منحصراً به‌صورت الكترونيكي برگزار مي‌گردد. علاوه بر اين محتواي بيش از ۱۰۰ درس در پورتال آموزش مجازي دانشگاه قرار گرفته كه به‌صورت آموزش مجازي، نيمه مجازي يا كمك درسي، مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرد.

رشته های کارشناسی ارشد مجازی دانشگاه فردوسی مشهد عبارتند از :

کارشناسی ارشد مهندسی رایانه- گرایش نرم افزار، کارشناسی ارشد مهندسی رایانه- گرایش هوش مصنوعی، کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات-گرایش امنیت، کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات- گرایش شبکه، کارشناسی ارشد مهندسی برق-گرایش کنترل، کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک-گرایش تبدیل انرژی، کارشناسی ارشد کسب و کار الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت دانش، کارشناسی ارشد مدیریت منابع اطلاعاتی، کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد مجازی مترجمی زبان انگلیسی.

مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه امیر کبیر

10

دانشگاه امیر کبیر، یکی از قطب های تولید علم در ایران به شمار می رود و اخیرا توانسته در فهرست ۹۱۶ دانشگاه برتر جهان قرار گیرد. مرکز آموزش الکترونیکی این دانشگاه، نسبت به پذیرش دانشجویان در رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد به صورت مجازی اقدام می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این سایت مراجعه کنید.

اضافه می شود مرکز آموزش الکترونيکي دانشگاه صنعتي اميرکبير در سال ۱۳۸۳ با مديريت آقاي دکتر احمد کاردان تأسيس شد و در بهمن ماه همان سال با پذيرش دانشجو در مقطع کارشناسي ارشد در چهار رشته زير آغاز به کار نمود:

فناوري اطلاعات، مديريت معماري کامپيوتر، مديريت فناوري اطلاعات پزشکي،، فناوری ارتباطات و اطلاعات (ICT). در اسفند ماه ۱۳۸۴ مديريت مرکز آموزش‌هاي مجازي به آقاي دکتر عباس محمدي تفويض شد و چهار رشته کارشناسي ارشد ديگر شامل “مهندسي فناوري اطلاعات- شبکه‌هاي کامپيوتري”، ” مديريت انرژي الکتريکي”، ” مهندسي پزشکي- بيومتريال” و “مديريت سيستم و بهره‌وري” به ساير رشته‌ها افزوده شد.

جالب است بدانید که هم اکنون در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد از سراسر کشور در بیش از ۴۰ رشته به صورت الکترونیکی مشغول به تحصیل هستند.

دوره‌هاي مجازي دانشگاه صنعتي اميرکبير، با استفاده از کاملترين امکانات نرم افزاري و سخت افزاري از طريق شبکه اينترنت ارائه شده و از پشتيباني کامل اساتيد دانشگاه به صورت برخط (online) و غيربرخط (offline) برخوردار است.

همچنین این مرکز، رشته جوشکاری را هم به صورت مجازی ارائه می کند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به این نشانی مراجعه کنید. با توجه به متقاضيان بسيار زياد براي دوره كارشناسي ارشد مهندسي جوشكاري در كنكور سال گذشته و کمبود ظرفيت در دوره هاي عادي، ارائه به صورت مجازي مي تواند راهگشا باشد.

مرکز آموزش الکترونیک دانشگاه تهران

11

دانشگاه تهران یکی از قطب های تولید علم ایران و نماد آموزش عالی کشور به شمار می رود که در زمینه برگزاری دوره های رسمی و غیر رسمی مجازی، برنامه های گسترده ای را در دستور کار خود قرار داده است. شما می توانید با مراجعه به این لینک، از سامانه آموزش مجازی دانشگاه تهران دیدن کنید.

با تصويب هيئت اُمنا در سال ۱۳۸۰، ايجاد حوزه‌اي مستقل براي فعاليت در زمينه آموزش مجازي در دستور کار قرار گرفت. يک سال پس از آن مركز آموزش‌هاي الكترونيكي رسماً كار خود را آغاز كرد. با توجه به ضرورت گسترش کمی و کیفی آموزش الكترونيكي در دانشگاه تهران، مرکز آموزش‌های الکترونیکی با بهره‌گیری از آخرین دستاوردهای فناوری اطلاعات و با هدف پذیرش دانشجو در قالب دوره‌های الکترونیکی، بهمن ماه سال ۱۳۸۰ زیر نظر ریاست دانشگاه و شورای سیاست‌گذاری فناوری اطلاعات شروع به فعالیت نمود.

طبق اعلام این مرکز،  در حال حاضر رشته های دانشگاهی مشتمل بر ۱۱۴ رشته- گرایش الكترونيكي در مقطع كارشناسي ارشد به شیوه کاملا نوین و با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می گردند. به منظور افزايش کارآيي دوره‌ها ، علاوه بر ارائه محتوا به صورت الکترونيکي، خدمات پشتيباني از قبيل برگزاري کلاس مجازي نيز ارائه مي‌گردد.

12

برای مشاهده فهرست رشته ها می توانید به این آدرس مراجعه کنید. آیین نامه برگزاری دوره های مجازی دانشگاه تهران نیز در این لینک در دسترس است.

بر اساس بخشنامه دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم ، تحقيقات و فناوری، پذيرش دانشجو از سال ۹۳ به بعد توسط سازمان سنجش آموزش کشور و به صورت متمرکز برای کلیه دانشگاه های متقاضی صورت می گیرد. به همین دلیل متقاضیان ورود به دوره های تحصیلی مجازی دانشگاه تهران می توانند مطابق اطلاعیه های مندرج در سايت سازمان سنجش آموزش كشور به این نشاني و پایگاه مرکز آموزش های الکترونیکی دانشگاه تهران اقدام به ثبت نام نمایند

مرکز آموزش الکترونیک دانشگاه قرآن و حدیث

13

دانشگاه قرآن و حدیث یکی از دانشگاه های مجازی تازه تاسیس در ایران است که نسبت به پذیرش دانشجو برای دوره های الکترونیکی گسترده اقدام می کند. وب سایت این مرکز با این نشانی می تواند اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهد.

برای علاقمندان به علوم مذهبی در گرایش های گوناگون، مرکز آموزش الکترونیک دانشگاه قرآن و حدیث فرصتی را فراهم کرده تا مخاطبان این رشته ها بتوانند از همه جای دنیا برای تحصیل در دوره ها اقدام کنند.

این مرکز یکی از دستاوردهای دانشگاه قرآن و حدیث به شمار می رود که با مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی و مطابق با ضوابط وزارت علوم تحقیقات و فناوری فعالیت آموزشی خود را تحت عنوان دانشکده مجازی علوم حدیث آغاز نمود و از تابستان ۱۳۸۳، هزاران تن از مشتاقان فراگیری علوم اسلامی و تحصیلات دانشگاهی را از خدمات خود بهره مند کرده است.

14

(تصویر فروشگاه اینترنتی دانشکده مجازی علوم حدیث)

از بخش های جالب پرتال می توان به بخش فروشگاه اینترنتی اشاره کرد که در این نشانی قرار دارد.

این مرکز دارای سامانه هایی به شرح زیر است:

مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه علم و صنعت ایران

15

دانشگاه علم و صنعت را می توان در زمره یکی از مراکز فعال آموزش الکترونیکی در رشته های فنی و مهندسی قرار داد. مراجعه به این آدرس می تواند اطلاعات جامع تری در اختیار شما قرار دهد.

مرکز آموزش الکترونيکی دانشگاه علم و صنعت ايران درسال ۱۳۸۳ تاسيس و برای اولين بار در کشور، اقدام به جذب دانشجو در مقطع کارشناسی با ظرفيت ۲۲۴ نفر نمود و یک سال بعد نیز متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد توانستند به این مرکز ورود کنند.

از سال ۱۳۹۳ بر اساس ابلاغیه دفتر گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری پذیرش برای کلیه دوره های الکترونیکی در تمام دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور (در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد) فقط از طریق آزمون سراسری سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

دانشگاه علم و صنعت ایران برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ تنها در مقطع کارشناسی ارشد و در گرایشهای زیر دانشجو می پذیرد. متقاضیان می توانند برای ثبت نام آزمون سال ۱۳۹۵ به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و بر اساس زمانبندی اعلام شده اقدام نمایند:

مهندسی خودرو، مهندسی صنایع، آمار ریاضی، ریاضی محض، شیمی، علوم و فناوری نانو، مهندسی فیزیک، مهندسی نرم افزار، مهندسی سخت افزار، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی مکانیک، مدیریت اجرایی، مدیریت فناوری و مدیریت انتقال تکنولوژی از جمله رشته های مقطع کارشناسی ارشد است که در دانشکده مجازی این دانشگاه ارائه می شود.

16

سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه علم و صنعت ایران نیز در این آدرس قرار دارد.

مرکز آموزش الکترونیک دانشگاه خواجه نصیر

17

یکی دیگر از مراکز آموزش مجازی رسمی در کشور، مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی است. این مرکز به عنوان يكي از نخستین واحدهاي آموزش الكترونيكي در كشور در سال ۱۳۸۴ تاسيس شد و توانست از طريق مشاركت فعال با منابع تخصصي داخل و خارج از دانشگاه، ضمن توسعه تدريجي زير ساخت هاي نرم افزاري و سخت افزاري لازم، در مقاطع مختلف كارشناسي و تحصيلات تكميلي اقدام به پذيرش دانشجو نماید. مراجعه به این لینک می تواند اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهد.

۲۰ رشته ارائه شده در این مرکز عبارتند از :

مهندسی صنایع، مهندسی رایانه، مهندسی فناوری اطلاعات، کارشناسی ارشد تبدیل انرژی، کارشناسی ارشد ساخت و تولید، کارشناسی ارشد بهینه سازی سیستم ها، کارشناسی ارشد شناسایی و انتخاب مواد مهندسی، کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک، کارشناسی ارشد سیستم های مالی، کارشناسی ارشد هوش مصنوعی، کارشناسی ارشد مهندسی فضایی، کارشناسی ارشد محیط زیست، کارشناسی ارشد معماری سیستم های رایانه ای و کارشناسی ارشد شکل دادن فلزات.

همان طور که ملاحظه می کنید، برای طیف های مختلف رشته های مهندسی، ظرفیت هایی در مقطع ارشد و کارشناسی در نظر گرفته شده تا مخاطبان بتوانند از طریق بستر آنلاین، تحصیلات خود را ادامه داده و از کارگاه های آموزشی معتبر دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی استفاده کنند.

مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه شهید رجایی

18

آخرین دانشگاهی که قصد داریم در نخستین بخش معرفی مراکز آموزش الکترونیکی ایران به آن بپردازیم، مرکز آموزش الکتروتیکی دانشگاه شهید رجایی نام دارد. این مرکز در این آدرس قابل بازدید است.

این مرکز وظيفه توليد الكترونيكي درس ها را براي معلم-دانشجويان و دانشجويان آزاد برعهده دارد. معلمین و دانشجويان با شركت در آزمون سراسري ميتوانند يكي از شش رشته مشخص شده را انتخاب كنند و با تحصيل به صورت الکترونیکی، در رفت وآمد، زمان و …. صرفه جويي كنند.

گروه آموزش الكترونيكي، داراي سامانه آموزشي بسيار قدرتمندي است كه اطلاعات بسياري را در خود ساماندهي مي كند و از آن جمله می توان به مديريت درسها، كلاسها، بررسي حضور و غياب و تكاليف دانشجويان، راهنمايي اساتيد و تالار گفتگو اشاره نمود.

نکاتی برای تحصیل در دوره های مجازی

۱- تحصیل در دوره های مجازی با دوره های  غیر مجازی در دانشگاه هایی که به طور رسمی این دوره ها را برگزار می کنند، از نظر کیفی و کمی تفاوتی ندارد.

۲- ارزش مدارک تحصیلی دانش آموختگان دوره های مجازی در کشور، در کلیه دانشگاه های خارج از کشور برای اخذ پذیرش و بورس، اعتبار سنجی می شود.

۳- برای ثبت نام در بیشتر رشته های مجازی کشور،‌ می بایست از طریق سازمان سنجش ثبت نام کنید.

۴- کلیه دوره های مجازی کشور، مشمول شهریه ثابت و متغیر بوده و معافیتی برای پرداخت وجود ندارد.

۵- مقطع دکترا فعلا به صورت مجازی در دانشگاه های کشور در دسترس نیست.

۶- تحصیل در دوره های مجازی، وقت و هزینه های شما به طرز قابل ملاحظه ای کاهش می دهد و سامانه های قوی مراکز آموزش مجازی کشور، منابع مورد نیاز شما را در اسرع وقت در اختیارتان قرار می دهد

چنانچه شما هم می خواهید برای اداره،آموزشگاه ،مدرسه ویا دانشگاه خود سامانه اموزش مجازی راه اندازی کنید با ما تماس بگیرید


جستو خبر ومقاله

person

جستجو دوره