راه اندازی مدارس مجازی در مراکز سمپاد هرمزگان
راه اندازی مدارس مجازی در مراکز سمپاد هرمزگان

راه اندازی مدارس مجازی در مراکز سمپاد هرمزگان

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
آموزش مجازی

هرمزگان(پانا)-رئیس اداره استعداهای درخشان هرمزگان گفت: باتوجه به شرایط تعطیلی مدارس و اهتمام آموزش و پرورش به تداوم آموزش، مدارس مجازی در مراکز استعدادهای درخشان(سمپاد) استان هرمزگان

راه اندازی شده است.

به گزارش خبرگزاری پانا هرمزگان و به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان، مدیحه دوانی با تأکید بر ادامه اجرای مستمر آموزش مجازی برای دانش آموزان گفت: در راستای تعطیلی مدارس به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و برای جبران آموزش معلمان، راهکارهای مختلف آموزش مجازی در دستور کار آموزش و پرورش استان هرمزگان قرار گرفته است.

وی افزود: مدارس استعداد های درخشان( سمپاد) با راه اندازی مدرسه مجازی سمپاد اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی مجازی کرده است.

دوانی با بیان اینکه این آموزش ها هم به صورت زنده و هم ضبط شده می باشد، تصریح کرد: دبیران به تهیه فیلم از تدریس خود با استفاده از نرم افزار تصویربرداری صفحه موبایل پیشرفته اقدام نموده و در کانالهای مدرسه خود، در اختیار دانش آموزان قرار می دهند.

رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان هرمزگان اضافه کرد: در تشکیل کلاسهای آنلاین، دبیر از منزل یا مدرسه با دانش آموزان در ارتباط است و به صورت مجازی در کلاس، آموزش می دهد و دانش آموزان نیز در ساعت تعیین شده به صورت آنلاین در کلاس بصورت مجازی حضور دارند .

این مسئول به راه اندازی استودیو حرفه ای برای ضبط و آموزش کتب اشاره کرد و گفت: در بعضی مدارس نظیر شهید حقانی و ثامن الحجج(ع) در نظر داریم یک استودیو حرفه ای در یکی از کلاسها راه اندازی تا نه تنها در شرایط کنونی، بلکه در شرایطی عادی سال تحصیلی، نظیر روزهای آخر هفته، تعطیلات عید و تابستانها مورد استفاده قرار گیرد.

دوانی بیان کرد: برگزاری ساعات پرسش وپاسخ آنلاین دانش آموزی، برگزاری آزمون آنلاین، ارتباط و اطلاع رسانی به اولیاء، برگزاری کارگاه های آموزشی در خصوص مدرسه و غیره، از دیگر اقدامات مدرسه مجازی مراکز سمپاد استان است.

وی افزود: ارتقای مراقبتهای سلامتی دانش آموزان، خانواده و معلمان، اصلی ترین هدف تربیتی وآموزشی می باشد که به صورت مجازی نیز در این مدرسه مجازی آموزش داده می شود.

منبع:پانا

http://www.pana.ir/news/1027796


جستو خبر ومقاله

person

جستجو دوره